Tym razem zaprosiliśmy naszych członków na bardzo ciekawe, spotkanie autorskie z Panią MAGDĄ OMILIANOWICZ, które odbyło się 14.03.2018r. ( ŚRODA) w naszej siedzibie przy ul.Wł.Andersa 26
Magdalena Omilianowicz. Reporterka, autorka artykułów o tematyce społecznej i podróżniczej, osoba niezwykle ciepła i pogodna, Jej teksty ukazały się m.in. w „Głosie Koszalińskim”, „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „Przeglądzie”, prasie kobiecej, nowojorskim „Kurierze Plus” i holenderskim „Reve”. Zrealizowała kilka telewizyjnych reportaży, jest autorką jedenastu książek non-fiction, m.in. zbiorów reportaży: „Kalejdoskop”, „Kalejdoskop 2”, „Zakochani”, wywiadów z podróżnikami:”Pod podszewką świata”, przewodnika po Lanzarote „Witajcie w raju”, zbioru podróżniczych opowieści „Się jedzie” i dwóch części wywiadów z niezwykłymi kobietami „Przekraczające granice”. Wydała w Polsce książkę francuskiego pisarza, podróżnika i awanturnika Cizii Zykë – „Tuan”. Jest laureatką konkursu III Regionalnego Kongresu Kobiet w kategorii media.
Najbardziej znana jako autorka książek na temat seryjnego mordercy z Bytowa Leszka Pękalskiego.
Cytat z książki: „Na tym Leszek zawsze wygrywał. Nikt na niego nie zwracał uwagi, bo nie rzucał się w oczy. Był jak cień, był przezroczysty […] To, że był taki szary, nijaki, nierzucający się w oczy, zlewający się z tłem, było jednym z jego największych atutów. Łatwiej wtedy zginąć w tłumie i trudno zostać przez kogoś zapamiętanym.”
Bestia. Studium zła” to historia Leszka Pękalskiego – zabójcy, który przyznał się do 67 makabrycznych morderstw. Finalnie skazano go za jedno. Jest największą tajemnicą powojennej kryminalistyki. Nikt…
Jeszcze przed wydaniem wyroku, Pękalski zgodził się na rozmowę z Magdaleną Omilianowicz. Dziennikarka przyznaje, że ten temat zajął jej 23 lata życia. Przewertowała 72 tomy akt, rozmawiała z rodziną zabójcy, świadkami tamtych wydarzeń. Wszystko opisała w książce „Bestia. Studium zła”. – Nie mam wątpliwości, że Pękalski będzie dalej zabijał po wyjściu na wolność – mówi.
„Maga O-jak ją zwą koszalińscy znajomi spisała niezwykłe elementy życia ludzi zupełnie zwykłych, często z miejsc, gdzie diabeł mówi dobranoc.W swej karierze dziennikarskiej podróżowała po niemal całej Europie, a także Turcji, Egipcie, Maroku, Tunezji, Rosji i Chinach oraz odbyła kilka morskich rejsów. Stworzyła zapis zaskakujących biografii ludzi, zamieszkujących jej i ich małą ojczyznę”
Czas minął nam w bardzo miłej atmosferze szybko, za szybko ( nie przeszkodziły nam nawet kłopoty ze sprzętem) a tyle jeszcze zostalo do opowiadania. Były także książki Pani Magdy z autorafem (bezcenne).Pani Magda obiecała nam, że do nas jeszcze wróci.Dziekujemy za przyjęcie zaproszenie i czekamy na kolejne spotkanie.