19.04.2018r.(czwartek) odbył się „DZIEŃ SPOŁECZNIAKA”, imprez podczas której koszalińscy studenci mogli zapoznać się z działalnością lokalnych organizacji pozarządowych.
Do udziału w Dniu Społeczniaka zgłosiło się kilkanaście lokalnych stowarzyszeń i fundacji. Na stoiskach zaprezentowały one swoją działalność, ofertę wolontariatu i praktyk studenckich. Przedstawiciele organizacji pokazywali studentom swoim przykładem, że warto być aktywny. Nasze Stowarzyszenie VivaMY także w tej imprezie uczestniczyło i reprezentowane było przez naszą koleżankę i kolegę.
Podczas wydarzenia studenci byli informowani jak ważne jest by w przyszłości pozostawiali swój 1% podatku lokalnie.
„Wspólnie namalowany był obraz, który zawiśnie w koszalińskim Centrum Organizacji Pozarządowych prowadzonym przez Pracownię Pozarządową.
Dzień Społeczniaka miał także na celu zachęcenie studentów do aktywnego udziału w życiu Miasta. Na stoisku Koszalińskiego Budżetu Obywatelskiego młodzi ludzie dowiedzieli się, że zgłoszenie swojego pomysłu do budżetu obywatelskiego nie jest trudne i warto to zrobić. Na stoiskach dotyczących koszalińskiej kultury, studenci zapoznali z najnowszą ofertą Centrum Kultury 105, Bałtyckiego Teatru Dramatycznego i Biblioteki Publicznej. Promowane były także źródła wiedzy o wydarzeniach kulturalnych – Trendy, Grafik Kultury, Almanach i profile na portalu facebook.
Podczas trwania wydarzenia, przed wejściem do budynku, stał pojazd Wampiriady, który przyjechał ze Szczecina. Zarówno studenci, jak i przedstawiciele organizacji, chętnie skorzystali z okazji by oddać krew.
Dzień Społeczniaka zakończył się zdjęciem koło Ptaków Hasiora zrobionym w podziękowaniu dla wszystkich, którzy przekazują 1% podatku lokalnym organizacjom.
Wydarzenie było organizowane było przez Pracownię Pozarządową i studentów Politechniki Koszalińskiej (III roku pedagogiki resocjalizacyjnej). Do współtworzenia Dnia Społecznika włączyły się: Greenpeace, Koszalińskie Centrum Wolontariatu, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Fundacja „Zdążyć z Miłością”, Stowarzyszenie „Przemoc ma granice”, Hospicjum im. M. Kolbego, Stowarzyszenie Mama w Mieście Koszalin, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Fundacja Chłopaki znad Morza, Stowarzyszenie VivaMy, Zachodniopomorska Federacja Pozarządowa, Program Społecznik, Wampiriada, Koszaliński Budżet Obywatelski, Koszalińska Kultura (Urząd Miejski, CK105, BTD, Biblioteka Publiczna)”
Okazało się,ze impreza była bardzo ciekawa, potrzebna i bardzo udana.Brawo Pracownia Pozarządowa i Politechnika Koszalińska