Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy i między innymi:
„Korzystając z zabiegów terapii manualnej, jesteśmy w stanie usunąć dolegliwości nawet w przypadku tak poważnego schorzenia, jakim jest tak zwany wpadnięty dysk, unikając często poważnej operacji kręgosłupa ❗ Poniżej znajduje się spis pozostałych dolegliwości, których można się pozbyć za pomocą terapii manualnej kręgosłupa
„AŻ 90% OPERACJI KRĘGOSŁUPA W PRZYPADKU TZW. WYPADNIĘTEGO DYSKU MOŻNA UNIKNĄĆ ? ⬇️
Dyskopatia jest ogólnym określeniem zmian zwyrodnieniowych zachodzących w krążku międzykręgowym kręgosłupa. Poprzez nieprawidłowe ułożenie kręgów i ich pracę dochodzi do powolnego uwypuklania się jądra miażdżystego w stronę kanału kręgowego. Krążek międzykręgowy popularnie nazywany dyskiem zbudowany jest z pierścienia włóknistego oraz jądra miażdżystego które otacza i właśnie to jądro miażdżyste które zostaje „wyciśnięte” z dysku powoduje ucisk na nerw.
wypuklina – gdzie nie został do końca przerwany pierścień włóknisty
Wpadnięty dysk jest jedną z przyczyn ucisku na nerw, co powoduje często rwę kulszową lub udową, a w przypadku odcinka szyjnego kręgosłupa rwę barkową lecz nie jest to jedyna przyczyna uciśniętego nerwu, co terapeuta na pierwszej wizycie powinien zróżnicować.
Aż 80% migren oraz zawrotów głowy jest pochodzenia odkręgosłupowego ❗Wiele osób nie zdaje sobie spraw jak wielki wpływ ma zaburzenie funkcji kręgosłupa na migrenowe bóle głowy oraz zawroty głowy. Spowodowane to jest przede wszystkim zablokowaniem kręgów szyjnych przez co dochodzi do lekkiego ucisku na tętnice szyjne, które właśnie przebiegają przez kręgosłup szyjny, w ten sposób zaopatrując mózg w krew.
Już 3 zabiegi, a czasami nawet jeden zabieg manualny pozwala uwolnić się od migren oraz zawrotów głowy, trwających nawet latami.
Bóle stawów obwodowych potrafią być bardzo dokuczliwe i utrzymywać się nawet przez wiele lat, utrudniając lub nawet uniemożliwiając wykonywanie codziennych czynności ❌ Aby skutecznie rozpocząć terapię czy to bolesnego barku, czy też bólu biodra, należy najpierw sprawdzić czy dolegliwość ta nie ma swojej przyczyny w kręgosłupie. Z doświadczenia wiem, że tak właśnie najczęściej się dzieje, ponieważ kręgosłup jest główną osią regulującą napięcia i ułożenia na „obwodach”. Dlatego też np. w przypadku popularnego łokcia tenisisty trzeba najpierw sprawdzić pracę obręczy barkowej i kręgosłupa, by wykluczyć ewentualne dysfunkcje w obrębie tych struktur.