10.10.2018r( w środę ) odbyło się w ramach naszej AKADEMII ZDROWIA po raz kolejny już spotkanie z Panem Michałem Leskim na temat „Terapii Manualnej Kręgosłupa”.
Po raz kolejny na życzenie naszych członków.Temat bardzo ważny i ciekawy.
Świetny wykład i tym razem budził ogromne zainteresowanie.Dla przypomnienia Przedstawiamy poniżej informacje ze strony na FB przez Pana Michała Leskiego:
„Korzystając z zabiegów terapii manualnej, jesteśmy w stanie usunąć dolegliwości nawet w przypadku tak poważnego schorzenia, jakim jest tak zwany wpadnięty dysk, unikając często poważnej operacji kręgosłupa ❗ Poniżej znajduje się spis pozostałych dolegliwości, których można się pozbyć za pomocą terapii manualnej kręgosłupa”
„AŻ 90% OPERACJI KRĘGOSŁUPA W PRZYPADKU TZW. WYPADNIĘTEGO DYSKU MOŻNA UNIKNĄĆ
Dyskopatia jest ogólnym określeniem zmian zwyrodnieniowych zachodzących w krążku międzykręgowym kręgosłupa. Poprzez nieprawidłowe ułożenie kręgów i ich pracę dochodzi do powolnego uwypuklania się jądra miażdżystego w stronę kanału kręgowego. Krążek międzykręgowy popularnie nazywany dyskiem zbudowany jest z pierścienia włóknistego oraz jądra miażdżystego które otacza i właśnie to jądro miażdżyste które zostaje „wyciśnięte” z dysku powoduje ucisk na nerw.
Wpadnięty dysk jest jedną z przyczyn ucisku na nerw, co powoduje często rwę kulszową lub udową, a w przypadku odcinka szyjnego kręgosłupa rwę barkową lecz nie jest to jedyna przyczyna uciśniętego nerwu, co terapeuta na pierwszej wizycie powinien zróżnicować.
Już 3 zabiegi, a czasami nawet jeden zabieg manualny pozwala uwolnić się od migren oraz zawrotów głowy, trwających nawet latami.”
Bóle stawów obwodowych potrafią być bardzo dokuczliwe i utrzymywać się nawet przez wiele lat, utrudniając lub nawet uniemożliwiając wykonywanie codziennych czynności . Aby skutecznie rozpocząć terapię czy to bolesnego barku, czy też bólu biodra, należy najpierw sprawdzić czy dolegliwość ta nie ma swojej przyczyny w kręgosłupie. Z doświadczenia wiem, że tak właśnie najczęściej się dzieje, ponieważ kręgosłup jest główną osią regulującą napięcia i ułożenia na „obwodach”. Dlatego też np. w przypadku popularnego łokcia tenisisty trzeba najpierw sprawdzić pracę obręczy barkowej i kręgosłupa, by wykluczyć ewentualne dysfunkcje w obrębie tych struktur.
Tą metodą zaprezentowaną przez Pana Michała można stosować w przypadkach między innymi:
Dziękujemy za cenne uwagi, wskazówki i dobre rady.Dziękujemy za cenne spotkanie.