Wrzesień był bardzo intensywnym miesiącem dla naszych BRYDŻYSTÓW, którzy spotykali się w każdy wtorek czyli 04, 11, 18, 25.09 o godz.16.00. Brydż jest grą karcianą dla 4 graczy podzielonych na 2 drużyny dwuosobowe. Grając odpoczywają, integrują się podnoszą zdolność logicznego myślenia w większym stopniu niż matematyka czy informatyka.
Brydż jest to gra logiczna przy użyciu standardowej talii kart. Naszym podstawowym organem używanym przy grze jest mózg. Musimy dobrać odpowiednią strategię, przeanalizować sytuację, zaplanować właściwą, często jedyną prawidłową, kolejność zagrań i jak najlepiej radzić sobie z problemami wynikającymi z układu kart oraz z pułapkami zastawionymi przez przeciwnika.
We wrześniu także intensywnie pracowali w Muzeum nasi członkowie uczestnicząc w zajęciach na Warsztatach Etnograficznych Rękodzielniczych. Na ostatnich wrześniowych zajęciach seniorki eksperymentowały z kolorami oraz rozmiarem deseczek – do różnych zastosowań.
Na październikowych warsztatach Muzeum powróci to tematu pająków.Zmierz się z pająkiem! Ludowym pająkiem!
Serdecznie zapraszamy na warsztaty, na których uczyć się będą uczestnicy wykonywania pająków ludowych.
Pająki – to obiekty plastyki ludowej praktycznie już zapomniane. Zawieszane pod powałą chat przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy symbolizować miały urodzaj i szczęście w nowym roku. Swoją wyjątkowo urokliwą geometryczną formą, kolorystyką i prostotą materiałów, z których są wykonywane (słoma, bibuła, włóczka, groch, patyczki ) budzą obecnie ogólny podziw wśród cudzoziemców. W Polsce traktowane po macoszemu, prawie całkowicie wyparte zostały przez nowoczesne, modne wzornictwo. Po raz kolejny Muzeum przypomni o ich istnieniu, nauczy wykonywania i rozmiłuje w tradycji.
Zgłoszenia zainteresowanych przyjmuje Dział Oświatowy tel. 94 343 20 11, e-mail: oswiatowy@muzeum.koszalin.pl